Prenosné výstražné prahy

Popis prahov

Prahy sú vyrobené zo špeciálneho polyetylénu. Dĺžka jedného prahu je 200 cm, šírka 23 cm a výška 3 cm. Pri svojej hmotnosti 20 kg sú pre obsluhujúci personál ľahké na transport, uloženie a opätovnú demontáž. Vzhľadom k uvedeným vlastnostiam je zaistené, že prahy aj po mnohých prejazdoch zostanú ležať na ceste. Jedine pri silnom brzdení priamo na prahoch môže dôjsť k ich posunutiu, ale v zásade to prevádzku neohrozí.

Technické parametry

  • 1 sada = 3 prahy
  • Hmotnosť prahu: 20 kg
  • Dĺžka prahu: 200 cm
  • Šírka prahu: 23 cm

Využitie prahov

Prenosné výstražné prahy slúžia predovšetkým k ochrane zabezpečovacieho signalizačného prívesu (výstražného vozíka s šípkou) a ďalšieho majetku a osôb nachádzajúcich sa v ochrannej zóne prívesu. Na zabezpečenie pracovného miesta sa vždy položia 3 prahy v odstupe 5 m a vo vzdialenosti 150 m pred značkou uzatvárajúcou daný jazdný pruh - viac v súbore "Zásady používania" na stiahnutie hore v pravej časti tejto stránky.

Nepozorní vodiči sú pri prejazde prahov klopaním varovaní, bez toho aby došlo k poškodeniu vozidla. Tak majú ešte dostatok času pred signalizačným prívesom zmeniť pruh a v extrémnom prípade pred ním zastaviť. Vďaka zabudovaným odrazkam sú prahy dobre viditeľné aj v tme.

Video - reportáž

Výsledky v praxi

V západnej Európe sa výstražné prahy pre zaistenie bezpečnosti pracovných miest používajú už niekoľko rokov. V niektorých krajinách je nutnosť používania prahov pri krátkodobých prácach dokonca stanovená zákonom.

Skúsenosti v Európe sú všeobecne veľmi pozitívne. Vďaka používaniu výstražných prahov sa počet nehôd vo vyznačených uzavretých pruhoch výrazne znížil. V niektorých krajinách štatistiky ukazujú zníženie počtu nehôd počas dňa až o 60% a v noci až o 80%. Tiež došlo k zníženiu následkov vzniknutých nehôd. Použitie výstražných prahov predstavuje cenovo výhodnú metódu k výraznému posilneniu bezpečnosti údržby ciest, s možnosťou veľmi jednoduchej a rýchlej inštalácie a demontáže.

Údržba

Prenosné výstražné prahy nevyžadujú žiadnu zvláštnu údržbu.

Výrobca

Pre zaslaní rýchleho dotazu alebo zobrazenie kontaktných údajov
kliknite na nasledujúce tlačidlo

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde.