Tlmiče nárazu TAU

Popis výrobku

Tlmiče nárazu sú kategóriou dopravného zariadenia, ktoré slúži v nebezpečných miestach, dopravných tieňoch na odbočeniu, k ochrane portálov návestí a ďalších prekážok ako preventívny záchytný systém vozidiel s účinnosťou ochrany ľudského zdravia a majetku. Všetky tlmiče TAU sú vodiace, tzv. redirektívne.

Kotvia sa k povrchu vozovky chemickou kotvou a nevyžadujú žiadne prípravné stavebné úpravy, ani oporný betónový blok. Systém zasúvacích bočných zvodníc a pneumatických valcov umožňuje v prípade potreby lacnú a rýchlu reinštaláciu pre ďalšie použitie. Konštrukcia je celokovová (žiarovo zinkovaná), tvorená klznými rámamy spojenými po obvode klasickou trojvlnnou zvodnicou. Po náraze dochádza ku skladaniu zvodníc, podľa úrovne nárazu, k zadnej časti tlmiča postupným trením v prierezoch zvodníc. Tlmeniu kinetickej energie napomáhajú prídavné valce z umelej hmoty, ktoré obsahujú atmosférický vzduch a pri miernom náraze nedochádza k poškodeniu, ale iba k prasknutiu krycieho sklíčka.

Celý systém je smerovo fixovaný oceľovými lanami, ktoré prechádzajú pozdĺž spodnej časti tlmiča. Výkresy tlmičov nárazu TAU sú na stiahnutie v pravej časti tejto stránky, sekcia "Výkresy".

Technické parametry

  • Úroveň zachytenia 50 - 110
  • Varianty P, M, L a XL

Využitie tlmičov nárazu TAU

Tlmiče nárazu TAU majú ucelenú ponuku potrebných tvarov a rýchlostných kategórií pre mestá a dediny, mestské okruhy, cesty pre motorové vozidlá a diaľnice. Dodávame tlmiče nárazu od úrovne zachytenia pre rýchlosť do 80 km/h, vrátane až po rýchlosť 130 km/h, vrátane. Konkrétne sa jedná o TAU 60 - úroveň zachytenia 50 (pre rýchlosť ≤ 50 km/h), TAU 80 - úroveň zachytenia 80 (pre rýchlosť > 50 km/h ale < 90 km/h), TAU 100 - úroveň zachytenia 100 (pre rýchlosť ≥ 90 km/h ale < 110 km/h) a TAU 110 - úroveň zachytenia 110 (pre rýchlosť ≥ 110 km/h). Kategórie TAU 60, 80 a 100 sa ponúka v štyroch modifikáciách. Rovnobežný - P (PARALLEL), M (MEDIUM), lichobežníkový - L (LARGE) a XL (X-LARGE). TAU 110 dodávame v modifikácii P (PARALLEL) a XL (X-LARGE). Prehľadný zoznam všetkých typov a variantov tlmičov TAU je k stiahnutiu hore, v pravej časti tejto stránky v sekcii "Ostatné". Použitie na pozemných komunikáciách sa riadi podľa TP 02/2013.

Inštalácia

Postup montáže tlmičov nárazu TAU nájdete na stiahnutie hore, v pravej časti tejto stránky v sekcii "Inštalácia".

Údržba

Tlmiče TAU nevyžadujú zvláštnu údržbu. Raz za rok, najlepšie po zime, sa odporúča preventívna kontrola neporušenosti tlmiča, dotiahnutie spojov, nanesenie technickej vazelíny na koncové skrutky vodiacich oceľových lán a umytie reflexnej fólie Z3 v súlade s manuálom firmy 3M – „Informácie o výrobku 3990".

Výrobca

 

Pre zaslaní rýchleho dotazu alebo zobrazenie kontaktných údajov
kliknite na nasledujúce tlačidlo

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde.