Tlmič nárazu ALPINA

Popis výrobku

Tlmič nárazu ALPINA T800-50, úroveň zadržania 50, je ideálnym bezpečnostným prvkom pre mestské okruhy a diaľničné úseky s obmedzenou rýchlosťou do 50 km/h vrátáne podľa TP 02/2013. Jeho dĺžka je len 2550 mm, čo umožňuje inštaláciu aj na veľmi malom priestore. Tlmiacim médiom je vzduch. Po absorbovaní nárazu menšej intenzity je atmosférický vzduch nasávaný späť do komôr a behom 1-3 minút je tlmič opäť schopný ďalšieho nárazu. Má tvar nepravidelného kvádra s rozmermi 1200 mm predná šírka, 1400 mm zadná šírka, 920 mm výška a 2550 mm dĺžka. Tlmič je vyrobený z modifikovaného polyesteru a vo vnútri sa nachádzajú tri vzduchové komory. Pri náraze vozidla dochádza k prepúšťaniu vzduchu medzi komorami a následne k vyfúknutiu vzduchu mimo tlmič. Vzduch opúšťa tlmič vzduchovými valcami, ktoré sú umiestnené na hornej ploche tlmiča. Tlmič je kotvený do povrchu vozovky len v prednej časti, zadná časť tlmiča je opretá o betónový blok, ktorým prechádzajú v chráničkách smerovo stabilizujúce oceľová laná. Tie sú za telom tlmiča k sebe uchytené skrutkami.

Tlmič nárazu ALPINA T1000-80, úroveň zadržania 80, je ideálnym bezpečnostným prvkom pre mestské okruhy a diaľničné úseky s rýchlosťou >50 km/h ale < 90 km/h podľa TP 02/2013. Jeho dĺžka je len 4252 mm, čo umožňuje inštaláciu aj na malom priestore. Tlmiacim médiom je vzduch. Po absorbovaní nárazu menšej intenzity je atmosférický vzduch nasávaný späť do komôr a behom 1-3 minút je tlmič opäť schopný ďalšieho nárazu. Má tvar nepravidelného kvádra s rozmermi 1200 mm predná šírka, 1400 mm zadná šírka, 920 mm výška a 4252 mm dĺžka. Tlmič je vyrobený z modifikovaného polyesteru a vo vnútri sa nachádzajú štyri vzduchové komory. Pri náraze vozidla dochádza k prepúšťaniu vzduchu medzi komorami a následne k vyfúknutiu vzduchu mimo tlmič. Vzduch opúšťa tlmič vzduchovými valcami, ktoré sú umiestnené na hornej ploche tlmiča. Tlmič je kotvený do povrchu vozovky len v prednej časti, zadná časť tlmiča je opretá o betónový blok, ktorým prechádzajú v chráničkách smerovo stabilizujúce oceľová laná. Tie sú za telom tlmiča k sebe uchytené skrutkami.

Technické parametry

  • Typ T800-50 (≤ 50 km/h)
  • Typ T1000-80 (> 50 ale < 90 km/h)

Využitie tlmiča

Tlmič nárazu ALPINA T800-50 je mimoriadne vhodný pre inštaláciu na mostoch z dôvodu neporušenia izolácie mosta a mestské okruhy s obmedzenou rýchlosťou do 50 km/h vrátáne. Jedná se o nevodiaci tlmič nárazu.

Tlmič nárazu ALPINA T1000-80 je ideálnym bezpečnostným prvkom pre inštaláciu na mostoch, mestské okruhy a diaľničné úseky s obmedzenou rýchlosťou >50 km/h ale < 90 km/h. Jeho dĺžka je len 4252 mm, čo umožňuje inštaláciu aj na malom priestore. Jedná se o nevodiaci tlmič nárazu.

Inštalácia

Postup montáže tlmiča nárazu ALPINA T 800-50 a T1000-80 nájdete na stiahnutie hore, v pravej časti tejto stránky v sekcii "Inštalácia".

Údržba

Údržba spočíva len v kontrole stavu tlmiča a jeho čistoty, obzvlášť potom čistoty dopravnej značky. Odporúča sa pred a po zimnej prevádzke skontrolovať dotiahnutie všetkých skrutiek a natretie predných kotviacich skrutiek ochranným tukom proti soli. Ďalej vykonať kontrolu neporušenia predného a zadného kotvenia, kontrolu neporušenia povrchu a tela tlmiča (či nedošlo po neohlásenom náraze k pretrhnutiu stien) a kontrolu stability napojenia zvodidiel na betónový blok. Ďalej kontrolujeme čistotu dopravnej značky Z4, Z3 na čele tlmiča a podľa potreby vykonáme čistenie v súlade s manuálom firmy 3M - "Informácie o výrobku 3990". Značku opláchneme vodou, potom umyjeme saponátovým roztokom a kefou s jemnými štetinami, alebo hubou. Vyhnite sa tlaku, ktorý by mohol poškodiť čelnú plochu. Po umývaní nasleduje opláchnutie vodou. Nepoužívať rozpúšťadlá! Umytím dosiahneme optimálneho jasu za zníženej viditeľnosti.

Výrobca

 

Pre zaslaní rýchleho dotazu alebo zobrazenie kontaktných údajov
kliknite na nasledujúce tlačidlo

Tato stránka v rámci poskytovaní služeb využívá cookies, pokračováním v návštěvě stránky souhlasíte s jejich používáním. Více informací, včetně informací o jejich odstranění a vypnutí naleznete zde.